Pán Stínu jsem nakonec Já

15. srpna 2009 v 13:34 | Shiory |  Jednorázovky
Četla jsem ságu Darrena Shana a bohužel v knihovně nemají poslední díl, takže si ho budu muset koupit nebo nwm, ale tato povídka je jím inspirována. Přímo knihou Zabijáci úsvitu ( 9) a Pán stínů (11)
Tak přeji hezké čtení


Mé oči zůstávají suché a bez emocí, jakoby se z nich ztratil život. Ne, že bych Vás nemiloval, ale nesmím ukázat jak moc, můj učiteli.
Všechny vzpomínky na Vás bolí, u srdce mám pocit jakoby mi ho probodaly kůly. Stejně jako probodaly Vás. Nikdy si neodpustím, že jste tam šel Vy. Jako kníže jsem tomu mohl zabránit, zakázat Vám to a Vy byste mně musel poslechnou, ale já jen přihlížel na Váš boj prosti třem vampýrům, na Váš pád do jámy s kůly a ohněm. Řekl jste mi aby mně nepohltila pomsta, abych nebyl stejná zrůda jako Steve. Nechci Váš zklamat, chci splnit Vaše poslední přání. Poslední přání, které jste měl, stejně jako si chci uchovat Vaše oči plné života i těsně před smrtí a Váš jemný, ale i hrubý hlas, který mně prováděl těžkými zkouškami jako Vašeho pomocníka, jako poloupíra, který Vám byl nejblíže. Kdybych mohl vrátil bych čas, ale to nemůžu i to je nám upírům zakázáno. Je to už spoustu let, ale já nedokážu zapomenout. Ani teď, když jsem já původem zkázy světa a zabil jsem vašeho vraha a spoustu dalších, mé srdce stále naplňuje neskutečný smutek a bodavá bolest.
Nestihl jste mně naučit všechno, a byl jste se mnou krátce. Ale já Váš nikdy nepřestanu milovat a nikdy nezapomenu na to co jste mně naučil. Nezapomenu, ale nevykonám. Jsem Pán Stínu, jsem Konec světa, jsem veškerá temnoty a zloba. Ale do Ráje se za Vámy nedostanu…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama