Vlkodlaci ( Lynkantrop)

25. června 2008 v 13:09 | Shiory |  Nadpřirozené bytosti
Vlkodlaci jsou vymyšlená, nebo nadpřizená zvířata. Vlastně jsou to lidé, kteří se při ůplňku mění ve vlky, kteří chodí po dvou.

Človek se může stát vlkodlakem různými způsoby:
1 -Způsob či doba narození - do této skupiny patří názor, že vlkodlakem se stává zejména ten (stát se jím nemusí, ale je to velmi pravděpodobné) kdo se narodí s již vyrostlými zuby, nebo nohama napřed, dále jsou to ještě lidé narození v určitých astrologických momentech (např. za úplňku, 24. prosince). Vlkodlakem se člověk musí stát, pokud pochází ze styku ženy s upírem, nebo vlkem; pokud žena neotěhotněla s upírem (vlkem), ale měla s ním pohlavní styk, je to pouze velmi pravděpodobné. Je třeba si uvědomovat, že vlkodlaci od narození mají možnost proměňovat se i v jiná zvířata, než je vlk(ne ve všechna, ale je jich poměrně značný počet např. medvěd, pes, kočka, kráva)
2 - Zakletí - pokud čaroděj (nikoli čarodějnice) zakleje člověka do vlčí podoby, stává se "hodným" vlkodlakem, který lidem nijak neškodí, naopak jim různě pomáhá v boji s upíry a ostatními vlkodlaky.
3 -Přímým stykem - pokousání již existujícím, vypití vlkodlačí moči (někdy stačí jakýkoli styk s touto močí)
4 - Umrlci - umrlec se vlkodlakem stane pokud přes jeho hrob přeběhne kočka,pes nebo kohout.
Zajímavostí je, že vlkodlak se za určitých okolností mohl stát vampýrem, zrovna tak dítě vzniklé spojením vlkodlaka a vědmy, se stalo bezpodmínečně vampýrem. Další poměrně zajímavým faktem je, že dost často vlkodlaci v lidovém podání splývaly s upíry a existují o nich prakticky stejné historky.
Vlkodlak je prezentován jako téměř nezranitelný díky regeneraci, působí na něj pouze některé zbraně, nejčastěji stříbro a oheň.
Lykantrop - je to bytost, která může měnit svou lidskou podobu do zvířecí, ovšem za určitých podmínek a to buď působením magie nebo po kousnutí jiným lykantropem stejného typu pravidelně při úplňku.
Vlkodlak je znám už od středověku.
Názvy v jiných jazicích:
latinsky: lycanthrop
anglicky: werewolf
německy: Werwolf
skandinávsky: varulf
francouzsky: loup-garou
Jižní slované: vukodlak
Protože sem toho napsala málo tak sem dám ještě pár obrázků:
Tak tendle je smutnej T_T
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mari Mari | Web | 25. června 2008 v 21:57 | Reagovat

kawaii obrázky n_n članek sjem nečetla je moc dlouhej XD

2 d(-_-)b d(-_-)b | 9. srpna 2008 v 18:56 | Reagovat

jo asi  ak nějak ae ty obrázky sou peckový..hlavně ten první no ste ty´=nejvíc kapacitka cc??xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama