Král šamanů

13. června 2008 v 15:43 | Shiory |  Recenze - anime
Král šamanů
Počet epizod:
32 ( tou končí první serie pak jsou eště další a několik malých filmů)
Styl:
Bojovné fantasy a někdy celkem i komedie.


Něco o KŠ:
Král Šamanů je též anime a manga, vytvořené Hioryuki Takei.
Hlavním hrdinou je Yoh Asakura, vypadá jako obyčejný středoškolák(Ovšem trochu líný),ale není tomu tak. Yoh ješaman z rodu Asakurů. Už od mala ho trénuje jeho děda. Ale Yoh nebyl nikdy do tréninků moc žhavej XD. Jeho snem bylo stát se rockovou hvězdou a hrát na kytaru. To s emu boužel nesplnilo. Když začal chodit na střední našel si svého ducha Amidamara, jak se poznali je na dlouho ale bylo to pěkný :). Vlastně v dílech kdy Yoh poznal Amidamara ( 600 let starý duch samuraje) poznal i svého přítele Mortyho. Postupemčasu poznal Lena (ze začátku s ním bojoval, pak se z nich staly přátelé a Yoh ho jenodu šel zachránit před jeho strýcem) dále Lysarga, Ria(motorkář) , Treye, Annu ( tu znal už od dětství a slíbil jí ,že až se stane králem šamanů, že ona bude jeho královnou....zkrátka že si jí veme), Faust ( celkem podivín, ale dobrý šaman a později i přítel) a naposled pozná Choca ( kluk který si přeje být výborným komikem, ale zatím svými vtipy jen obtěžuje osatní).
Anna je duchovní medium stejně jako Tamara. Duchovní medium je člověk přes , kterého se můžeme spojit se světem duchů a vyvolat z něj něakého ducha. Je to podobné jako šaman. Až na to, že šaman se ,může s duchem spojit a bojovat jako jeden a medium ho může jen vyvolat a nebo vrátit zpátky do duchovní roviny.
Něco k ději:
Anime král šamanů se odehrává v době, kdy hrozí zničení planety a koná se turnaj Krále šamanů. Tento turnaj se odehrává jendou za 500 let. Je to boj mezi šamany. Ten kdo vyhraje se stane králem. O tento titul se nejvíce zajímá Zeke Asakura ( bratr Yoha, ale je mu 1000 a prošel třemi reinkarnacemi). Zeke chce vytvořit svět bez lidí a také chce zabít všechny šamany kteří by s tim nesouhlasili. Ale nakonec s emu to naštěstí nepovede, protože ho Yoh a jeho přátelé porazí.
V první serii není jisté kdo se stane králem šamanů a končí to když se Yoh a ostatní dostanou domů. O několik dní po návratu se zjeví hvězda zničení a Yohovi a ostatním šamanům zazvoní zvonek, který je svolával na zápasy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Mikoto Mikoto | Web | 13. června 2008 v 22:11 | Reagovat

jááááá upe miluju krále šamanů!!!!!!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama