Chobits

26. června 2008 v 10:48 | Shiory |  Recenze - anime
Chobits je manga i anime , které nemá nějak extrémně strhující děj. Nechci tvrdit, že je špatná, naopak, je opravdu moc hezká a určitě si vás svou roztomilostí a lehkým echi získá.
Navíc je to i celkem zábavné, hlavně různé kapitoly jak se Chi učí různé věci (nakupovat a další). Celý děj se odehrává v budoucnosti a opravdu to stojí za skouknutí nebo přečtení.

Příběh se točí kolem hlavní postavy Hidekiho a Chi. Chi je persocon. Persocon je něco, jako bylo u nás Tamagotchi. Je to hit moderní doby, srovnatelné vyspělostí se současnou. Jediný rozdíl je v tom, že celý svět nyní uchvátil nový fenomén jménem Persocony. Persocony jsou roboti, co vypadající stejně jako lidé. Jsou stejně vysocí, inteligentní, mohou dělat v podstatě jakoukoli práci a můžete s nimi i do vody. Persocony se nabíjejí ze slunečního záření pomocí zabudovaného zařízení, pokud by neměly možnost dostat se na sluneční svit, je možné je pomocí vhodného adaptéru připojit na obyčejnou zásuvku a doplnit jim ,,baterky" Ale při takovémto způsobu spotřebují mnoho energie, natožpak naše Chi. Persocony se odlišují svýma ušima, jsou v různých tvarech a barvách, Ještě existují tzv. mobilní persocony. Jsou stejně užitečné (mám na mysli připojení k internetu, telefonování atd. ) jako ty velké, až na svou velikost, vejdou se do ruky.
Hideki je vesnický kluk, co ho nepřijmou na vysokou školu. Rozhodne se tedy odejít bydlet do města a chodit do přípravné školy. Ve městě zjistí, že existují jakési persocony a je jimi natolik uchvácen, že by také jeden chtěl. Ovšem není zrovna při penězích, takže má smůlu. Když jde ale večer k místu, kde je ubytovám, najde mezi odpadky v jedné ulici vyhozený překrásný persoconn, obalený jen dlouhou stuhou. Rozhodne se ho vzít s sebou a nechat si ho. Tak jako technice, tak ani persoconům nijak nerozumí, takže ani neví, kde ho zapnout. Pravda, na tomhle místě, kde se zapíná ten, co našel, se asi běžně vypínače navyskytují.......ano! Je přesně tam, kam se chudák musel nakonec odhodlat sáhnout i on sám
.
Persocon ,,ožije" ale neumí říct nic jiného než ,,Chi" Z toho důvodu ji také tak pojmenuje. Nemá nahrán žádný operační systém, takže by se neměl ani pohybovat, nic říkat a už tuplem né chodit... Ale tohle všechno on dělá... Jeho soused, spolubydlící co chodí do stejné přípravné školy, ho pošle za jedním svým známým odborníkem přes Chobits a toho napadne, že by Chi mohla být jedna z legendárních Chobits. Persocony, které někdo potajmu vyrobil a jsou schopny sami se rozhodovat a uvažovat.....defakto mají princip sebeuvědomění.
Od té chvíle se rozjíždí zajímavý děj, během něhož se jak jinak, než Hideki a Chi do sebe pomalu zamilují , Hidekiho paní domácí je na něj nějak pozoruhodně hodná a o Chi má zájem i někdo jiný...
Ale tentokrát bez obrázků tady na blogu je už mám... nechce se mi je sem dávat znova
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mari Mari | Web | 26. června 2008 v 15:00 | Reagovat

chobits je hustýýýý XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama